dwarazyw.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i modzie

Moda

Jakie kupić dodatki w stylu boho?

Jakie kupić dodatki w stylu boho?

Styl boho jest coraz popularniejszy w Polsce. Obecnie coraz więcej osób z całego świata docenia go. Warto dowiedzieć się, jakie dodatki w stylu boho są najlepszym wyborem.

Styl boho

Styl boho permanentnie zagościł w polskich wnętrzach. Jednakże jest też popularny w wielu innych krajach. Wiele osób zastanawia się, dlaczego tak jest. Okazuje się, że styl boho jest głównie naturalny, wygodny, a dodatkowo nonszalancki. Z tego powodu jest bardzo ceniony na całym świecie. Trzeba wiedzieć o tym, że sukces stylu boho tkwi przede wszystkim w dopracowanych szczegółach, swobodnych wzorach, a ponadto pięknych dodatkach. Nie można też zapomnieć o ciepłych kolorach oraz materiałach, które pozwalają poczuć się w pomieszczeniu mieszkalnym bardzo wygodnie. Dobrze dowiedzieć się, jakie dodatki do mieszkania w stylu boho są najlepszym rozwiązaniem.

Boho

Warto trochę powiedzieć o historii stylu boho. Sięga ona lat 60. XX wieku, kiedy był on zwany estetyką Dzieci Kwiatów. Co istotne, w tamtym okresie królowały głównie wzorzyste tkaniny, oryginalność, różnorodność, a także wiele intensywnych i energetycznych kolorów. Należy nadmienić, że styl boho to połączenie hipisowskiego luzu, a także ludowych motywów. Do tego trzeba doliczyć styl etno, ale też eko. Istotne jest to, że boho nie lubi ograniczeń, a wszelkie inspiracje czerpie z Afryki oraz Orientu. Dodatkowo w aranżacji powinien panować pełen luz, swoboda oraz brak ładu. Należy też dodać artystyczność. Ciekawe jest to, że jak każdy styl aranżacyjny, także boho ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Przez wiele lat przechodził metamorfozy. Obecnie w stylu boho przeważają stonowane barwy, a także wiele naturalnych materiałów. Warto dodać, że styl boho we wnętrzach cieszy się wielką popularnością. Jest nierzadko wybierany do aranżowania nowoczesnych pomieszczeń, które są pełne ciepła oraz jasne. Bardzo ważne jest to, że atutem dodatków do mieszkania w stylu boho są przede wszystkim naturalne formy oraz materiały tworzące świetny klimat, który jest pełen lekkości.

Boho dodatki do domu

Bardzo dużo osób zastanawia się, jakie powinny być dodatki do domu boho. Okazuje się, że wnętrze urządzone w takim stylu powinno być przepełnione orientalnymi akcentami, lecz nie może brakować tekstyliów. To one nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Z tego powodu najlepiej postawić na pufy z orientalnym obiciem. Są one bardzo funkcjonalne, a dodatkowo wygodne. Oprócz tego siedzisk w mieszkaniu nigdy dość. Pufy świetnie sprawdzą się w czasie spotkań z przyjaciółmi przy stoliku kawowym. Trzeba pamiętać o tym, że dodatki do domu w stylu boho powinny być przede wszystkim miękkie. Dlatego najlepiej zakupić sporo poduszek. Dobrze je ułożyć na kanapie bądź fotelu. Można to zrobić też na podłodze. Im więcej poduszek, tym lepiej. Najlepiej zakupić poszewki w kolorze kremu, beżu, a także ecru. Warto też postawić na modele z dodatkiem czerni. Wszystko to można zakupić w przystępnych cenach w wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych.

Udostępnij