dwarazyw.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i modzie

Poradnik

Zabawki z bohaterami bajek i gier. Na czym polega ich fenomen?

Zabawki z bohaterami bajek i gier. Na czym polega ich fenomen?

Bez względu na wiek dzieci uwielbiają bohaterów bajek i gier. Dotyczy to zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Uwielbiają również zabawki i gadżety z bohaterami, które dostarczają im jeszcze więcej rozrywki. Dzięki seriom zabawek z bohaterami pociechy chętniej sięgają po rozwijające puzzle, układanki bądź gry służące do nauki liczenia i pisania. Sprawdź, dlaczego warto wybierać zabawki z bohaterami.

1. Zabawki z bohaterami dla starszych dzieci

2. Zabawki sensoryczne z bajek dla najmłodszych dzieci

Każde dziecko ma swoich ulubionych bohaterów z bajek i gier. Już od najmłodszych lat dziewczynki opowiadają o przygodach kucyków, zwierzątek i księżniczek, a chłopcy wybierają pojazdy i układanki z wizerunkami superbohaterów. Jeśli chcesz, by zabawka przyniosła maluchowi lub starszakowi radość, sprawdź, dlaczego serie z bohaterami są dobrym wyborem.

Zabawki z bohaterami dla starszych dzieci

Wbrew pozorom po zabawki sięgają nie tylko najmłodsi. Jeśli chodzi o starsze dzieci, popularne wśród nich są m.in. Minecraft zabawki. Wybierają je miłośnicy znanej gry komputerowej, w której gracze budują i przemierzają światy składające się z charakterystycznych bloków. Mogą przemierzać niziny, góry, jaskinie i lasy, spotykając na swej drodze niezależnych bohaterów. Zadaniem gracza jest zbieranie surowców, wytwarzanie różnych przedmiotów, a także atakowanie wrogów i zdobywanie jedzenia poprzez polowanie na zwierzęta. Gra wyszła na rynek w 2009 roku i od tego czasu należy do najbardziej lubianych tytułów. Starsze dzieci cieszą się, gdy otrzymują klocki Lego, buty i ubrania, a także breloczki i figurki związane z Minecraftem.

Zabawki sensoryczne z bajek dla najmłodszych dzieci 

Zabawki sensoryczne sprzyjają prawidłowemu rozwojowi najmłodszych dzieci, dlatego rodzice chętnie je wybierają. Aby uniknąć sytuacji, że zabawki trafi do kąta, warto wybierać serie zabawek z bohaterami bajek na czasie. Sympatyczne pieski z bajki Psi Patrol, Barbie, Świnka Peppa, czy też Cocomelon to serie, które są doskonale znane maluchom. Dzieci chętnie sięgają po zabawki i akcesoria sygnowane bohaterami, których mogą oglądać na ekranie. Dzięki temu zabawka sensoryczna częściej trafia do ich rączek i skuteczniej wpływa na rozwój umiejętności. Z pomocą zabawek sensorycznych najmłodsi uczą się logicznego myślenia, rozpoznawania kształtów, kolorów i faktur oraz dźwięków. Dodatkowo wybrana gra lub interaktywna maskotka umożliwia wciągającą naukę przez zabawę, co sprawia, że dziecko chętnie uczy się nowych czynności.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij