dwarazyw.pl

Blog tematyczny o parentingu, zdrowiu i modzie

Moda

Jak używać polerki do paznokci?

Jak używać polerki do paznokci?

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z hybrydami lub żelami? Chcesz się dowiedzieć, czym są polerki do paznokci i jak ich używać, żeby uzyskać najlepszy efekt? Jesteś w zdecydowanie dobrym miejscu! Zapraszamy Cię do lektury tego artykułu, z którego dowiesz się wszystkiego o polerkach do paznokci. Zaczynamy!

Jaką polerkę do paznokci warto wybrać?

Polerka, choć wyglądem może przypominać klasyczny pilnik, służy jednak do czegoś zupełnie innego. Polerki do paznokci występują w dwóch formach – długich pilników, gdzie warstwa ścierająca osadzona jest na miękkiej gąbeczce, która pozwala dopasować polerkę do kształtu płytki i tym samym osiągnąć bardziej precyzyjny efekt, a także w formie zgrabnych kostek. To jednak nie wszystko – polerki do paznokci, podobnie jak pilniki różnią się między sobą gradacją. Najpopularniejsze rodzaje polerek to te o gradacji: 180/240 (przeznaczone są do pracy ze stylizacjami hybrydowymi), 100/180 (lepiej sprawdzą się przy paznokciach żelowych). Wybierając zatem polerkę dla siebie, zwróć uwagę na jej gradację oraz kształt. Nie bój się pracować z różnymi polerkami – to najlepszy sposób, by znaleźć model odpowiedni dla siebie.

Jak posługiwać się polerką do paznokci?

Polerka do paznokci, podobnie jak pilnik wyposażona jest w powierzchnię pokrytą kruszywem ściernym – im wyższa gradacja polerki, tym łagodniejsza jej powierzchnia. Tradycyjnie do paznokci hybrydowych i żelowych sięgamy po polerki o średniej gradacji. Praca z nimi jest szybka i raczej łatwa, jednak należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, by uniknąć popularnych błędów:

  1. Osusz paznokcie: polerką pracuj zawsze na suchych paznokciach – pocierając polerką mokrą płytkę, można ją w łatwy sposób zniszczyć lub uszkodzić. 
  • Dokładnie opracuj brzegi: pamiętaj, by dotrzeć polerką do każdego zakamarka płytki – nie skupiaj się wyłącznie na środkowej części paznokcia – fragmenty przy wale paznokciowym, czy skórkach też należy solidnie przygotować do stylizacji, aby ograniczyć ryzyko zapowietrzenia. 
  • Dostosuj nacisk: nie pracuj polerką zbyt mocno – uszkodzisz w ten sposób płytkę. Dostosuj nacisk, pracuj powoli i cały czas sprawdzaj postępy – lepiej powtórzyć czynność niż uszkodzić płytkę, prawda? 
  • Wymień polerkę na nową: pamiętaj, by po zakończonej pracy wyrzucić polerkę do kosza. Papierowe akcesoria do paznokci przeznaczone są do jednorazowego użytku – dbaj o higienę, by cieszyć się zdrowymi paznokciami przez cały rok. 

Do tej pory polerka do paznokci wydawała Ci się całkiem obcym narzędziem? Dzięki temu artykułowi wiesz już jaką polerkę dla siebie wybrać oraz jak się nią posługiwać. Do dzieła! Życzymy Ci wielu udanych stylizacji! 

Udostępnij